ומתלמידי יותר מכולם….

היה לי שבוע עמוס ומענג. כמעט כתבתי באורח יוצא דופן, אבל עצרתי את עצמי – זה לא נכון. כמעט כל השבועות שלי עמוסים ומענגים. השבוע היו לי כמה אירועים שהפכו את השבוע הזה למיוחד.

כמו שכתבתי בפוסט לקראת יום הולדתי, הייעוד שלי בחיים הוא להשפיע לטובה על חייהם של מספר גדול של אנשים ולהקים עשרות מאמנים גדולים ממני. מרגש אותי לראות איך הדברים האלו מתקבצים יחדיו וקורמים עור וגידים.

אני עומד עכשיו בין כמה נקודות ציון משמעותיות מאד מבחינתי, וכולן קשורות לתלמידיי, באימון ובמשפטים:

המחזור הראשון של סטודנטים שלימדתי משפט בינלאומי פומבי כשהם היו בשנה א’ סיימו אתמול את לימודי המשפטים שלהם. אלו סטודנטים שלמדו אצלי קורס חובה בשנה א’ והמשיכו במהלך לימודיהם לשני קורסי בחירה שלי – כולל נוכחות מרשימה מאד של המחזור הזה (שסגרה את ההרשמה לקורס הסמסטר בדקות הראשונות של ההרשמה) בסדנה על דרכים ליישוב סכסוכים בינלאומיים.  הסדנה הזו בנויה מחומר משפטי תיאורטי מרתק ומסימולציות מעשיות. מעבר להנחלת ידע חשוב ביישוב סכסוכים, מיומנויות משא ומתן והסתכלות רחבה על סכסוכים, היא מאפשרת לי להכיר את הסטודנטים לעומק. אני רואה אותם במצבי לחץ, אני רואה את הסגנון האישי שלהם בתוך קבוצה ואני רואה את יכולות המנהיגות שלהם. הסדנה הזו באמת מאפשרת לי להכיר את הסטודנטים שלי כאנשים. שלשום לימדתי את השיעור האחרון בסדנה ואת אחד השיעורים האחרונים שלהם בתואר, וזה ריגש אותי מאד. הם אפשרו לי לגעת בחיים שלהם ולהשפיע מעבר לחומר – ועבורי זה להיות בייעוד שלי באופן מדוייק.

באותו יום, כמה שעות קודם, נגענו – תלמידיי ואני – בחייהם של כ-1400 תלמידי תיכון ביהוד במסגרת פרוייקט שאני מנהל זו השנה הרביעית במכללה למנהל. זו תוכנית שנוצרה על בסיס מערך לימודי של הצלב האדום הבינלאומי ויצאה לפועל כשיתוף פעולה בין בית הספר למשפטים במכללה למנהל, הצלב האדום ומשרד החינוך. התוכנית יוצרת מפגש בין סטודנטים למשפטים לבין תלמידי תיכון בו התיכוניסטים לומדים על המותר והאסור במלחמה. זה פרוייקט win-win ברמה הגבוהה ביותר. הסטודנטים נתרמים מההוראה בתיכון, צומחים מהכנת חומר משפטי לא רק לבחינה אלא להוראה והנחלה, מתמודדים עם אתגרים בכתות וחווים עשייה חברתית חשובה. התלמידים זוכים לפעילות שונה מהרגיל, למפגש עם סטודנטים קרובים אליהם בגיל ואחרי שירות צבאי ולומדים על המשפט ההומניטרי הבינלאומי, חומר שאינם נחשפים אליו במקומות אחרים.

ביום רביעי הקרוב, מסיימים את לימודיהם מחזור נוסף של מאמנים שהובלתי בקורס אימון אישי. מעבר להנחיה ולעבודה האימונית איתם, מספר לא מבוטל מהם יצטרף לתלמידיי ממחזורים קודמים שעובדים איתי במסגרת חברת האימון עוצמה בעסקים בה אני מוביל ומנחה קבוצת מאמנים עסקיים. הנחיית קורס אימון היא חוויה מרתקת. הצמיחה האישית שחווים התלמידים, השינוי הגלוי כל כך לעין, הרצינות והצמא ללמוד ולהתנסות הופכת את הנחיית הקורס לאתגר נפלא ששונה ומשתנה בכל פעם. מדובר באנשים בוגרים, משכילים, חכמים ומתוחכמים – שמאתגרים אותי בכל מפגש ומצמיחים אותי יחד איתם.

אני רוצה לשלוח תודה מיוחדת לתלמידיי באשר הם – מאמנים ומשפטנים – על הקבלה, הפתיחות, הלמידה והחשוב מכל – על שאתם מאפשרים לי לצמוח ולגדול בזכותכם.

כרגיל, אתם מוזמנים מאד לכתוב תגובות ומחשבות למטה.

נ.ב אם עוד לא לקחתם עותק של חוברת המטרות והיעדים לשנת 2010, אפשר עוד לעשות את זה כאן.

4 thoughts on “ומתלמידי יותר מכולם….

 1. ויקי

  מייקל שלום רב….
  אתמול סיימנו את היום האחרון לתואר ראשון במשפטים והיה מאוד מרגש.. רציתי להגיד לך באופן אישי תודה! תודה על החוויה המדהימה בפרקטיקום ובסדנה יישוב סכסוכים בינלאומיים. למדתי ממך ומהסדנות המון! פיתחתי את עצמי מבחינת יכולות מו”מ, הקשבה, נתינה ועוד. אתה אחד המרצים (המעטים) שאני לוקחת איתי לחיים. מרצה מדהים! מעביר את השיעורים ברמה סוחפת מאוד ומעניינת.
  תודה גם ברמה האישית שתמיד היית שם כדי לייעץ ולעזור!
  כמובן שאמליץ בחום ללמוד אצלך כי חוויה כזו יש רק פעם בתואר!
  תודה רבה והצלחה בהמשך
  ויקי יונטנוב (שנה ד’ מכללה למנהל- עוד מעט אכתוב ע”וד:))

 2. ליעד אפרת מאמן

  מייקל יקר.
  כל כך מדהים לשמוע על אנשים כמוך שמגשימים את עצמם באמת ויותר מכך עושים זאת תוך העצמתם של אחרים.

  כאחד שעבר בקורסים שלך ושותף איתך בעוצמה בעסקים, העונג הוא לי לומר שאתה מאמן גדול ותענוג ללמוד ממך וללכת איתך בדרך הזו מלאת העוצמה!!!

  תבורך
  ליעד אפרת
  מאמן

 3. ליאת שפרמן

  זה לא מובן מאליו להיות ביעוד שלך ,רוב האנשים לא זוכים לכך ואף לא יודעים מה הוא…
  עבורי זה מרגש ומהווה מקור השראה
  תענוג גדול להיות לצידו של אדם החי ומגשים את ייעודו…
  המשך מסע מאתגר ומרתק לך….

 4. אורלי אלבו

  ישבתי בכתה כתלמידה בכתת האימון האחרונה שהעברת. המקצועיות שלך כמנחה ומורה מורגשת בכל החומרים. והמרגש ביותר הוא לראות איך אתה כמורה צומח יחד איתנו בכל שיעור ושיעור, איך אתה מוכיר את הצמיחה המשותפת שלנו.
  תודה לך, ובהצלחה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *