עשור חדש בפתח……

היום, ב-12 בדצמבר, אני משלים את הסיבוב ה-40 שלי סביב השמש שלנו ומתחיל עשור חדש בחיי.

זה מעורר בי מחשבות בכמה כיוונים:

 1. יום הולדת נותן לנו נקודת ציון אישית שמאפשרת לנו לעצור ולהסתכל על השנה שעברה (או העשור שעבר) ולבדוק איפה אנחנו ביחס להגשמת מטרותינו וביחס למקום שאליו אנו מכוונים.
 2. יום ההולדת זו הזדמנות עבור אנשים סביבנו להסתכל על מערכת היחסים שלהם איתנו. הרבה פעמים אפשר לשפר דברים קטנים פשוט עם תשומת לב, ויום ההולדת של אנשים אחרים היא הזדמנות מצויינת להסתכל על מערכות היחסים סביבנו.
 3. חגיגה: יום הולדת היא הזדמנות נפלאה לחגוג את החיים.

אז בנימה אישית…

העשור האחרון שלי היה מסע מטורף על רכבת הרים – ממש מבור תחתיות לפסגה קסומה.

הוא התחיל באחת מהתקופות הקשות ביותר בחיי – סביב יום הולדתי ה-30. הייתי בתפקיד בצבא שמיציתי עד תומו (ותפקיד ממנו הייתי עתיד להתקדם רק כעבור שנה וחצי….), התלבטתי קשות על עתידי האקדמאי (האם ללמוד לדוקטורט), בדיוק קנינו דירה חדשה והייתה בעייה רצינית עם הרישום שלה בטאבו (נושא שנפתר סופית – באורח סימבולי – בימים אלו ממש), וממילא גם בקבלת המשכנתא, טל, בני הצעיר, היה עתיד להיוולד במרץ וקלטתי (במושגים ובקיבולת שלי אז….) שאלו החיים…כל זה הכניס אותי למשבר רציני (משבר גיל 40, רק עשר שנים קודם). הסתובבתי בדיכאון שלושה חודשים. ואז הגיעה המכה! אבי נהרג בתאונת דרכים בסוף מרץ, שלושה שבועות אחרי שטל נולד. לקח לי יותר משנה להתאושש מזה, למרות הפאסון האמיץ שהעמדתי מול העולם.

ביוני 2001 התחלתי תפקיד מרתק במחלקת הדין הבינלאומי בפרקליטות הצבאית ולאחר ארבע שנים התמניתי לשיפוט. לא ידעתי להגיד את זה אז, אבל השיפוט הפלילי יצר לי התנגשות בין הערך החשוב לי ביותר, חופש, לבין העבודה שלי כשופט פלילי. בערך באותו זמן, נחשפתי לעולם האימון והתחלתי מסע לגילוי עצמי.

לאחר עבודה רבה על עצמי, הבנתי שהייעוד שלי הוא ליצור שינוי חיובי בחייהם של אנשים רבים, ושאת זה לא אוכל לעשות מהמקום שבו הייתי. ביקשתי לעזוב את השיפוט, ויצאתי לדרך חדשה.

היום אני מלמד (אימון ומשפט בינלאומי), מאמן, מדריך וחונך מאמנים. אני אוהב לעבוד עם קבוצות (בסדנאות ובתוך ארגונים) ונהנה לאמן אנשים מוכשרים, שרוצים לגלות את הייעוד שלהם ולממש את הפוטנציאל שלהם. בעקבות העבודה שלי באימון נוסף לייעוד שלי גם שאני פה כדי להעמיד לעולם מאמנים גדולים ממני. לקחתי על עצמי להנהיג את הרפורמה במקצוע האימון מתוך לשכת המאמנים – ואני חוגג את החיים דרך ההגשמה העצמית שלי.

אז כן, יש לי עבודה תמידית על עצמי, אבל אני נהנה לעשות אותה. לא יזיק לי לרדת אי אילו קילוגרמים ולהתעמל בקביעות ויש לי עוד אי אילו שריטות (חלקן אפילו עד גזע המוח) שאני עובד עליהם. אבל אני קם כל בוקר בהתרגשות לקראת היום שלי, לקראת המתאמנים והתלמידים שלי, לקראת ההרצאות והנחיית הקבוצות. לקראת האימונים האישיים והעסקיים שלי. אני משפיע בעולם ונוגע בחייהם של מעגלים רחבים של אנשים.

יום ההולדת שלי הוא הזדמנות נפלאה עבורי להודות לחברים ומורים שנכנסו לחיי בעשור האחרון, וגם להודות לאנשים שיצאו מחיי. אנחנו נפגשים בעולם כמו על קרוסלה: לפעמים באותו כיוון ולפעמים בכיוונים הפוכים. כולכם נגעתם בי בדרך זו או אחרת. תודה ענקית לכם, לחברים קרובים שלי, משפחה אוהבת שלי וידידים מכל דרגות הקרבה.

וכן, אני רוצה גם להודות לעצמי ולהוקיר את עצמי – על הדרך, על המסע, על האומץ ועל האותנטיות שלי.

לסיום, אני מזמין אתכם להקשיב לשיר מקסים שמצליח בכל פעם להזכיר לי להיות מחובר לייעוד שלי:

וגם, חג אורים שמח!

כרגיל, אשמח מאד לתגובתיכם, כאן למטה.

9 thoughts on “עשור חדש בפתח……

 1. יורם פוס

  היי מייקל,
  אחרי הקריאה אני יכול לומר שוב…
  נעים מאד להכיר.
  אוהבים אותך

  LET IT SHINE

  (-:

 2. אלון

  מייקל,
  הספק מדהים ל 10 שנים.
  אני מחכה לפגוש אותך בעוד 10 שנים ולראות לאילו פסגות נוספות תגיע (ואתה תגיע).
  אז תמשיך לחגוג את החיים והמון הצלחה ואושר
  וכמובן מזל טוב (;
  אלון

 3. ליעד אפרת

  מייקל. כרגיל מילותיך נוגעות בי. כבר זמן מה אני עד לעוצמה שאתה מביא לאימונים שלך, לעוצמת השינוי שאתה עושה בחייהם של אילו שיושבים ומתאמנים אצלך ואני בינהם.
  תודה לך על הכל. ושהימים יהיו טובים יותר אפילו מהטוב שאתה חווה כעת…
  באהבה רבה

  ברכות לך אחי היקר
  ליעד

 4. רוני פורת

  מייקל יקירי מזל טוב לך, אתה איש ענק, מלא השראה ומחלק ממנה בשפע.
  כתבת ושיתפת בנדיבות, בלשון המדוייקת וההומוריסטית שלך, יודע לגעת בדברים הכי כואבים במגע אנושי שנותן תקווה גדולה.
  שמחתי להיות התלמיד שלך – זה לתמיד!
  יש בונוס גדול למי שעבר בגיל 30 את משבר ה 40. סיימת חביבי!!!!. בגיל 40 כבר לא יהיה לך משבר ה 40 (ואני עברתי כבר את גיל ה 50, אין שם משבר, בדקתי! ) אתה חופשי לפחות ל20 שנה הבאות.
  תודה,
  שלך,
  רוני

 5. אלעד רום

  מדהים מייקל,
  מה שאנחנו (ואתה) עושים בעשור, הרי פרטת כאן רק חלק מהדברים היותר משמעותיים שעברו עלייך בעשור, אז המון מזל טוב. אני מלא הערכה לך מוקיר את כל הפנינים הססגוניות שלך ולוקח ממך הרבה, הלוואי ואזכה לשמוע (ולקרוא) הרבה פנינים נוספות שלך בעשור הקרוב ומעבר לכך

  מאחל לך המון הגשמה של אימון-איזון-חיים
  אלעד רום

 6. נעם רחמים

  מייקל יקירי,
  תענוג בשבילי ללמוד ממך את שמחת החיים והצחוק.
  אני חייב לומר שבטן מתגלגלת מצחוק רועם נראית עליך הרבה יותר טוב מגבות מקווצות של שופט צבאי…
  מכל האהבה שיוצאת ממך, ברור לי שעשית את הבחירה הנכונה ושינית את מסלול חייך לכיוון של הגשמה וביטוי עצמי מלא. ולכן גם ברור לי שההתרגשות והצמיחה שחווית בעשור האחרון הם כאין וכאפס לעומת אילו שעוד נכונים לך בעשור הקרוב.
  לך לקטוף כוכבים 🙂

 7. איתי וול

  גיסנו!!!

  המון המון מזל טוב, שתמשיך לעלות במדרגות האימון

  אוהבים אותך הרבה אוהבים אותך !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *